Współpraca

 

Rada Nadzorcza Spółdzielni Mieszkaniowej FINANSOWIEC w Warszawie
zaprasza uprawnione podmioty do składania ofert
na przeprowadzenie badania sprawozdania finansowego Spółdzielni
za rok obrotowy 2023

I. Przedmiot zamówienia obejmuje badanie sprawozdania finansowego Spółdzielni za rok obrotowy 2023 oraz sporządzenie pisemnej opinii wraz ze sprawozdaniem z badania odpowiadającego wymogom prawnym I krajowymi standardom przyjętymi przez Krajową Radę Biegłych Rewidentów.

II. Badanie sprawozdania finansowego jest przeprowadzane na podstawie własnej decyzji Walnego Zgromadzenia z 27 czerwca 2024 r.

III. Spółdzielnia w swoich zasobach posiada 131 lokali o łącznej pow. 8.355,30 m2, na co składa się 121 lokali mieszkalnych (suma pow. 7.957,10 i m2) i 10 lokali użytkowych (suma pow. 398,20 m2) w budynkach pod adresem ul. Zegadłowicza 1, 01-214 Warszawa. Spółdzielnia nie prowadzi nowych inwestycji.

IV. Spółdzielnia nie poddawała sprawozdań finansowych badaniu. Ostatnia lustracja została przeprowadzona za lata 2020-2022. Wnioski polustracyjne, w szczególności dotyczące prawidłowości prowadzenia ksiąg rachunkowych, dokumentacji księgowej i polityki rachunkowości, będą stanowiły element dokumentów przekazanych biegłemu rewidentowi do badania.

V. Dodatkowe informacje dotyczące Spółdzielni można uzyskać pod nr tel. 601 342 197 lub e-mail Finansowiec.rada@gmail.com.

VI. Oferty należy składać wyłącznie na adres e-mail Finansowiec.rada@gmail.com w nieprzekraczalnym terminie do  4 października 2024 r. włącznie, podając w tytule korespondencji „Badanie sprawozdania finansowego za 2023 rok”. Pliki należy zabezpieczyć hasłem, które należy przesłać SMS-em na nr telefonu 601 342 197. Oferty złożone po upływie terminu określonego do ich przyjmowania nie będą rozpatrywane.

VII. Rada Nadzorcza Spółdzielni zastrzega sobie prawo swobodnego wyboru oferty bez konieczności powiadamiania pozostałych oferentów o wyborze oraz prawo do odstąpienia od wyboru oferty bez podania przyczyny i ponoszenia jakichkolwiek skutków prawnych i finansowych.

VIII. Oferta powinna zawierać:

A. Informacje o firmie audytorskiej oraz biegłym rewidencie, który będzie przeprowadzał badanie sprawozdania finansowego, w szczególności dotyczące:

  1. formy prowadzenia działalności przez oferenta oraz jego kierownictwa;
  2. wpisu na listę podmiotów uprawnionych do badania sprawozdań finansowych z podaniem numeru i daty wpisu;
  3. liczby zatrudnionych biegłych rewidentów, z podaniem informacji o osobie wyznaczonej do realizacji badania oraz wpisu do rejestru biegłych rewidentów;

B. Wstępny harmonogram prac określający metody i terminy prac związanych z badaniem w tym przewidywany termin zakończenia prac i czas pracy bezpośrednio w Spółdzielni.

C. Cenę – wysokość wynagrodzenia (netto, VAT, brutto) za badanie sprawozdania finansowego oraz sporządzenie pisemnej opinii wraz ze sprawozdaniem z badania, które powinno uwzględniać wszystkie koszty związane z przeprowadzeniem badania.

IX. Szczegółowe oczekiwania:

A. Biegły rewident sporządzi pisemną opinię wraz z raportem o tym, czy sprawozdanie finansowe Spółdzielni jest rzetelne i prawidłowe oraz, czy rzetelnie i jasno przedstawia sytuację majątkową i finansową, jak też wynik Spółdzielni, w szczególności, czy:

  1. sprawozdanie finansowe jest zgodne co do formy i treści z obowiązującymi Spółdzielnię przepisami prawa oraz statutem Spółdzielni;
  2. sprawozdanie finansowe zostało sporządzone na podstawie prawidłowo prowadzonych ksiąg rachunkowych zgodnie z przepisami rozdziału 2 ustawy o rachunkowości;
  3. sprawozdanie z działalności zostało sporządzone zgodnie z art. 49 ustawy o rachunkowości; jest zgodne z informacjami zawartymi w sprawozdaniu finansowym, a także, czy nie stwierdzono w nim istotnych zniekształceń.

B. Rada Nadzorcza oczekuje, że biegły rewident uwzględni zbadanie prawidłowości działania funduszu remontowego Spółdzielni, RMK czynnych i biernych, a także wybranych kosztów rodzajowych.

C. Biegły rewident zobowiązany będzie do przekazania do wiadomości Rady Nadzorczej sporządzonych dla Zarządu (w formie tzw. listów intencyjnych do Zarządu) informacji o problemach w systemie rachunkowości Spółdzielni oraz o znaczących ustaleniach badania, w tym wszelkich znaczących słabościach kontroli wewnętrznej, które zidentyfikuje podczas badania.

D. Biegły rewident weźmie udział w jednym posiedzeniu Rady Nadzorczej, na których będzie prezentował ustalenia z badania.

E. Wynagrodzenie za przeprowadzenie badanie obejmuje wszystkie koszty badania i dojazdu.

F. Jeżeli Walne Zgromadzenie podejmie decyzję o poddaniu badaniu sprawozdania finansowego za rok 2024 intencją Rady Nadzorczej jest zlecenie badania podmiotowi, który przeprowadzi badanie sprawozdania za 2023 rok.

Warszawa, 8 września 2024 r.

Usługi biegłego dla SMF.pdf